1. Sise- ja välisparasiidide tõrje(kirbud, puugid, sügelislest) : Parasiite võib teie lemmik saada kõikjalt, ka tubane loom pole kaitstud.Soovituslikult võiks ussirohtu manustada kutsikale ja kassipojale esimese 6 elukuu jooksul 1 kord kuus, vanemale loomale kord kolme kuu jooksul. Kui loomal on nähtud siseparasiite, peaks ussirohtu andma 2 korda 2‚Äźnädalase intervalliga.
  2. Vaktsineerimine – Erinevate nakkushaiguste kaitseks.  Oluline on teada, et vaktsineerida soovitatakse ka tubaseid loomi, kuna inimesed toovad haigusetekitajad paratamatult tänavalt või trepikojast kaasa.
  3. Mikrokiipimine – Lemmikloomi kiibitakse, et kadunud loom kiiresti omanikuni jõuaks või vajadusel saaks kindlaks teha, kes on koera omanik. Ainult looma kiibistamisest ei piisa, lemmiklooma kiibi number tuleb ka lemmikloomade registrisse kanda, kus kiibi number seotakse infoga looma omaniku kohta. www.lemmikloomaregister.ee
  4. Kõrvade puhastamine -  Vältimaks kõrvaprobleemide tekkimist, puhastage oma lemmiku kõrvu kord nädalas!
  5. Iga aastane vereanalüüs
  6. Kui tuled loomaga operatsioonile on oluline, et operatsiooni päeval oleks loom 12h toiduta, juua võib anda! Soovitav oleks, et loom ennem lõikust saaks ka enda vajadused rahuldatud (pissitud jne).Peale operatsiooni hoia loom soojas ning rahulikus kohas. Kindlasti jälgi kõiki loomaarsti nõuandeid.

    Krae või kaitsevesti kandmine on TÄHTIS, kui arst on seda soovitanud. Vastasel juhul võib loom haava vigastada!